english essay help gcse business dissertation proposals discovery education assessment masters of divinity thesis blunt injury abdomen dissertation purchasing term papers online phd dissertation assistance help with papers
zde se nacházíte:
Úvod > Střední školy > Seminář pro slovenské a české učitele dějepisu

Seminář pro české a slovenské učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře

Program pro Českou republiku a Slovenskou republiku

Od roku 1991 se každoročně konají setkání českých a slovenských historiků v podobě vědeckých seminářů pro vyučující dějepisu. Hlavním organizátorem těchto seminářů je Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, na obsah má podstatný vliv Česko-slovenská komise historiků. Na seminářích zaměřených na moderní české a slovenské dějiny vystupují špičkoví čeští a slovenští historikové: V. Prečan, R. Kvaček, P. Čornej, V. Nálevka, J. Rychlík, J. Pánek, Z. Beneš, J. Gebhart, J. Kuklík, R. Holec, V. Kratochvíl, D. Kováč, I. Kamenec, M. Pekník a další. Přednášky byly publikovány již ve třech sbornících a uveřejňují se v Česko-slovenské historické ročence.

Vzhledem k tomu, že Vzdělávací nadace Jana Husa považuje tyto semináře historiků za vitálně důležité pro vzdělanostní úroveň a historické vědomí dorůstající generace a kulturních elit v Čechách a na Slovensku a že takovéto rozšiřování diskurzu o naší nedávné minulosti a svobodná spolupráce představitelů národních kulturních elit jsou v hlubokém souladu s českými a slovenskými národními zájmy, rozhodla se od roku 2005 semináře podporovat finančně a od roku 2008 se nadace stává spolupořadatelem této jedinečné iniciativy.

Zájemci o Seminář pro české a slovenské učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře se mohou přihlásit na vnjh@vnjh.cz nebo telefonu: 530 331 240-1.

Kontakty

Vzdělávací nadace Jana Husa

Cihlářská 15, 602 00 Brno
Kontaktní osoba: Mgr. Jana Švábová
Telefon: 530 331 240
E-mail: jsvabova@vnjh.cz nebo vnjh@vnjh.cz