Ročník 2023/2024

V letošním třináctém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa byly oceněny tři projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrží diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. 

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2023/2024 se uskuteční společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 12. dubna 2024 v Moravském zemském muzeu v Brně pod záštitou emeritního předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Jana Kerekrétyová, M.A., Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, Bratislava, projekt Balkan trip – po stopách vojen v Juhoslávii na konci 20. storočia

Mgr. Jiří Ocelka, Gymnázium Jana Blahoslava a Střední pedagogická škola, Přerov, projekt „Úsloví neboli přísloví a vybrané myšlenky jsou pravými perlami duše“ Celostátní literární soutěž k 500. výročí narození Jana Blahoslava a hledání kořenů humanistické kultury ve výuce

Mgr. Tomáš Tlapa, Ph.D., Mgr. et Mgr. Pavel Smetana, Ph.D., Gymnázium Thomase Manna, Praha, projekt Koncepce výuky filosofie na střední škole

       

Minulé ročníky

Ročník 2022/2023

V letošním dvanáctém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa byly oceněny tři projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrží diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. 

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2022/2023 se uskuteční společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 14. dubna 2023 v Moravském zemském muzeu v Brně pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Lukáš Bárta, Mgr. Lucie Koppová, Mgr. Petr Horák, Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, projekt Dolování z Kafky aneb PROCEStujte Ostravu

Robert Novák, Lukáš Bohuslav, Lenka Svobodová, Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové, projekt Maturitní zkouška z dějepisu formou argumentace

Mgr. Eva Tomášková, Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou, projekt Židovské obyvatelstvo ve Žďáře nad Sázavou a jeho osud během 2. světové války

Ročník 2021/2022

V letošním jedenáctém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa nebyl oceněn žádný projekt středoškolských učitelů. 

Ročník 2020/2021

V letošním desátém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa nebyl oceněn žádný projekt středoškolských učitelů. 

Ročník 2019/2020

V letošním devátém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa byly oceněny dva projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrží diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. 

S ohledem na opatření vlády ČR proti šíření koronaviru se slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa a Cen Bronislavy Müllerové středoškolským studentům letos v Brně neuskuteční.

Hodnocení vítězných projektů

Ocenění učitelé:

Mgr. Jiří Řehák, Gymnázium Teplice – projekt Motivace k altruismu

Mgr. Petr Tesař, Masarykovo gymnázium Plzeň – projekt Filosofie každý den pro každého

Ročník 2018/2019

V letošním osmém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa byly oceněny tři projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrží diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. 

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2018/2019 se uskuteční společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 12. dubna 2019 v Moravském zemském muzeu v Brně pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Lenka Jedličková, Střední zdravotnická škola Tábor - projekt Mobilní aplikace Latinská slovíčka

PhDr. Miloš Kázik, Spojená škola Nižná – projekt Milan Rastislav Štefánik a jeho stopa v histórii a umení

Mgr. Pavel Nečaský, Mgr. Petr Pýcha a Mgr. Eva Kousalová, Gymnázium Ivana Olbrachta Semily – projekt Putování za českými a světovými autory

Ročník 2017/2018

V letošním sedmém ročníku Ceny Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa byly oceněny tři projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrží diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. 

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2017/2018 se uskuteční společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 20. dubna 2018 v Moravském zemském muzeu v Brně pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Radmila Grycová
SŠTE Olomoucká, Brno, příspěvková organizace – projekt Globální témata v rétorice

Mgr. et Mgr. Radka Nedbalová
Gymnázium Duhovka, Praha – projekt Lidé mezi námi

Mgr. Katarína Platznerová, PhD.
Gymnázium F. G. Lorcu, Bratislava – projekt Kopírovanie diel slávnych umelcov

Ročník 2016/2017

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2016/2017 se uskutečnilo společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 7. dubna 2017 v Moravském zemském muzeu v Brně. 

V letošním šestém ročníku byly oceněny dva projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrželi diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. 

Slavnostní předávání Cen se uskutečnilo pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

PhDr. Vladimír Bružeňák
Gymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum – projekt
Studium regionálních dějin jako příklad pro studenty

Mgr. Lenka Nečilová
Gymnázium Česká, České Budějovice – projekt
Inspirace Václavem Havlem

Ročník 2015/2016

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2015/2016 se uskutečnilo společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 15. dubna 2016 v Moravském zemském muzeu v Brně. 

V letošním pátém ročníku byly oceněny dva projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrželi diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. Slavnostní předávání Cen se uskutečnilo pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Jaroslav Staněk
Gymnázium Aš, p. o. – projekt
Vybraná environmentální témata ve společenských vědách

Mgr. Jakub Žytek
Gymnázium Arabská, Praha – projekt
Seminář klasické latiny jako prostor k objevování souvislostí

Předání ceny Mgr. Jaroslavu Staňkovi (Mgr. Barbora Holubová, Mgr. Jaroslav Staněk)
Předání ceny Mgr. Jakubovi Žytkovi
Ocenění učitelé a studenti a hosté slavnosti
Hosté slavnostního předávání cen

Ročník 2014/2015

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2014/2015 se uskutečnilo společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 17. dubna 2015 v Moravském zemském muzeu v Brně. 

V letošním čtvrtém ročníku byly oceněny čtyři projekty  středoškolských učitelů, kteří obdrželi diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč. Slavnostní předávání Cen se uskutečnilo pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

PhDr. Tomáš Chvátal, Ph.D.
ZŠ a SŠ waldorfská Semily – projekt
Jak propojit globální a lokální dějiny (na příkladu výuky průmyslové revoluce v 8. třídě ZŠ)

Mgr. Lenka Jedličková
SZŠ Tábor - projekt
Latinský web Latina-zdarma

PhDr. Martin Valášek, Ph.D.
Gymnázium PORG Libeň, Praha – projekt
Literatura - Paměť - Mezigenerační dialog

PhDr. Stanislav Zajíček
Gymnázium Matyáše Lercha, Brno – projekt
– Učit se číst, učit se psát. Napořád

Člen Správní rady VNJH PhDr. Martin Šimsa, Ph.D. předává cenu PhDr. Tomáši Chvátalovi, Ph.D.
Předání ceny Mgr. Lence Jedličkové
Hosté slavnostního předávání cen
Ocenění a hosté slavnostního předávání cen

Ročník 2013/2014

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2013/2014 se uskutečnilo společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 11. dubna 2014. 

V letošním třetím ročníku byly oceněny tři projekty  středoškolských učitelů.Ceny, tedy diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč předávali zástupci nadace a ředitelka Ústavu profesního rozvoje pracovníků ve školství Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze paní PhDr. Jana Kohnová, Ph.D.

Soutěž se konala pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Veronika Brynychová
Obchodní akademie Lysá nad Labem – projekt
Po stopách Bohumila Hrabala

Mgr. Jan Jícha
Gymnázium Jana Keplera, Praha – projekt
Poutavá nespoutaná pouť

Mgr. Jiří Tejkal
Gymnázium Duhovka, Praha – projekt
Soutěžní záměr, inspirace pro učitele

Ročník 2012/2013

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2012/2013 se uskutečnilo společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 26. dubna 2013. V letošním druhém ročníku byly oceněny dva projekty  středoškolských učitelů a jeden projekt učitele základní školy. Ceny, tedy diplom, knihu a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč předávali zástupci nadace a ředitelka Ústavu profesního rozvoje pracovníků ve školství Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze paní PhDr. Jana Kohnová, Ph.D.

Soutěž se konala pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Jan Křeček, Ilona Kirchnerová, Jana Seehofnerová
Gymnázium Brno, Slovanské náměstí – projekt
Literární aktivity na Gymnáziu Slovanské náměstí

Mgr. Ivan Machek
Gymnázium Ostrov – projekt
Podpora výuky ZSV a dějepisu - vzdělávací CD, poznávací exkurze, orální historie a projekty

Mgr. Pavel Schrötter
Základní škola U Obory, Praha 10 - projekt
Média ve výuce o normalizaci

Ročník 2011/2012

Slavnostní předávání Cen Vladimíra Jochmanna pro učitele – Labyrint světa 2011/2012 se uskutečnilo společně s předáváním Cen Bronislavy Müllerové v pátek 20. dubna 2012. V letošním prvním ročníku byly oceněny tři zajímavé projekty středoškolských učitelů. Ceny, tedy diplom, knihy a finanční odměnu ve výši 30.000,- Kč předávali zástupci nadace a ředitelka Ústavu profesního rozvoje pracovníků ve školství Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze paní PhDr. Jana Kohnová, Ph.D.

Soutěž se konala pod záštitou předsedy Ústavního soudu České republiky JUDr. Pavla Rychetského.

Ocenění učitelé:

Mgr. Štefan Bojnák
Gymnázium Antona Bernoláka, Námestovo – projekt
Digitálna učebnica a zážitkové učenie na hodine občianskej náuky

Mgr. Petr Šimíček a PhDr. Jiří Sovadina
Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba  – projekt
Studentské středoškolské historické konference s tematikou novodobých dějin a vydání knihy shrnující prvních pět ročníků

PhDr. Stanislav Zajíček
Gymnázium Matyáše Lercha, Brno –  pojekt
Projektová výuka, Školní divadlo, Studentský film, Volitelné semináře